add share buttons
Share Button

‘Rusya Birlik’ patisinin ‘küçük yurt kültürü’ isimli projesi çerçevesinde söz konusu kültür sarayının yenilenmesi için federasyon ve cumhuriyet bütçelerinden 2018 yılında 9 milyon rubleyi aşkın para salınacak.
Hatıkuaye Kültür Sarayı yenilenecek
Bu para kültür sarayının tamiri, mülki ve teknik durumunun muntazamlaştırılması için kullanılacak.

Partinin ‘küçük yurt kültürü’ projesi koordinatörü Kuşu Svetlana’nın belirttiğine göre, cumhuriyetimizde geçtiğimiz yıl da benzer çalışmalar yapılmıştı.

Kuşu Svetlana; « Cecehable ve Yecerıkuaye kültür sarayları tadilatında 8 milyon rubleyi aşkın para kullanıldı. Gerekli olduğu üzere binaların pencereleri ve kapıları değiştirildi, çatıları yenilendi, salonlarında da ihtiyaç duyulan iyileştirmeler yapıldı. Köy sakinleri ve yerel idareler de çalışmalara aktif olarak katıldı», dedi.

Koordinatörün belirttiğine göre, bu proje kapsamında sadece Hatıkuaye Kültür Sarayı değil, bunun yanısıra Cumhuriyet ‘Altın Küp’ kukla tiyatrosu için de para salınacak. Burası için federasyon bütçesinden 1,7 milyon ruble gelecek. Söz konusu para ile Adıgey Devlet Filarmonu binasında bulunan kukla tiyatrosunun kullandığı küçük salon tamir edilecek gerekli alet-donanımlar satın alınacak.

Özet Çeviri: AÇUMIJ Hilmi
Kaynak:ADIGE MAKH

Share Button

Yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
Loading...