add share buttons
Share Button

Vural abi 3

2018’in ilk günü taze bir yarayı kanatarak başladı bizler için. Her yıla Çerkes Halkı için yeni umutlar yükleme ve kavgayı büyütme sözüyle başlama geleneğimizin öğretmenlerinden Hatko Vural’ı 2017’nin sonlarında kaybettik. Bugün geçen yılda eksik bıraktıklarımızı konuşup yeni yılın planlamasını tartışacaktık onunla, arada da doğum günün ku

2018’in ilk günü taze bir yarayı kanatarak başladı bizler için. Her yıla Çerkes Halkı için yeni umutlar yükleme ve kavgayı büyütme sözüyle başlama geleneğimizin öğretmenlerinden Hatko Vural’ı 2017’nin sonlarında kaybettik.

Bugün geçen yılda eksik bıraktıklarımızı konuşup yeni yılın planlamasını tartışacaktık onunla, arada da doğum günün kutlu olsun yoldaş diye uzaklarda da olsak kucaklayacaktık Thamate Hatko Vural’ı. Bugün Doğum günü onun çünkü. Size onu anlatmalıyız sevgili halkımız. Gecesi ve gündüzünde Çerkesçe okuyan, konuşan, yazan, düşünen dahası her türlü sağlık sorununa karşı yılmadan kavgada saf tutan onu…

Eşi Bguashe Seyhan’la vatana ilk adımlarını attıklarında Maykop sokaklarında parklarında türküler söyleyen, her Adige insanı ile sohbet eden, vatanını ön yargısız kucaklayan o sürgün Adige delikanlısını anlatmalıyız. Vatanda onu eşi ve yoldaşı Bguashe Seyhan’la birlikte bambaşka kucaklamıştı. Evini, ailesini, yaşamını, ruhunu Çerkesçe örgütleyen onu anlatmalıyız size. Şairin ‘Ah bir buluşabilseydi ruhuna dokunabilen elle rüzgar gibi kanatlanırdı cephelerde, bir Che olamadıysa eğer Castro’suzluktandır inan’ sözünün onun için de söylendiğini varsayarız.

Ah’ımız dır Hatko Vural kararlılık ve başarı andımız haline gelecek bundan sonra.

Doğum günün kutlu olsun yoldaş, gözün arkada kalmasın eşin Seyhan ve yoldaşların bayrağını taşımaya, düşlerini gerçek kılmak için mücadeleye devam ediyorlar.

İyi ki doğdun iyi ki var oldun Thamade hep yanımızda bizimle olacaksın…

Çerkesya Hareketi

Share Button

Yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
Loading...