add share buttons
Share Button

Adıgey Cumhuriyeti Başı görevini vekaleten sürdüren Murat Kumpilov ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin bir araya geldiler.

Kremlin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre Murat Kumpilov Adigey Cumhuriyetin’de ki sosyo-politik ve sosyo-ekonomik şartların gün geçtikte iyileştiği Putin’e iletti. Adigey Cumhuriyetinin sosyo-ekonomik alanda ki ilerleyişini ve Adigey Cumhuriyeti bütçe gelirlerinde artış sağlandığı rakamlar ile ifade edildi.

Putin, Kumpilov’un ne zamandır bu görevde olduğunu ve geçmişte Başbakanlık görevini ne kadar süre boyunca yürüttüğünü öğrendikten sonra Adigey’li sakinlerin Direk Hat sistemine gelen şikayetlerden birkaçına değindi.

Putin eğitim alanlarında ki alt yapı eksikliklerinin tamamlanmasını , sağlık alanında ki yolsuzluk ve rüşvet ile mücadelenin en kısa zamanda sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Putin bu sorunların Rusya Federasyonun’da ki birçok bölgede yaşandığını ancak Kumpilov’un geçmişten gelen bilgi ve birikimi ile bu sorunların üstesinden gelerek Adigey halkının beklentilerini karşılaması gerektiğini ifade etti.

Murat Kumpilov eksiklikleri en kısa sürede tamamlayacağını belirterek Putin’e kendisine olan güveni için teşekkür etti.

Çerkesya Hareketi Haber Merkezi

Share Button

Yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
Loading...